Wpływ poziomu hałasu na efektywność pracy - Zabudowy i ścianki przestawne
313
post-template-default,single,single-post,postid-313,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Wpływ poziomu hałasu na efektywność pracy

Wpływ poziomu hałasu na efektywność pracy

Sukces wymaga koncentracji. Dlatego wpływ poziomu hałasu na efektywność pracy jest istotnym zagadnieniem. 

W ostatnich latach wpływ aranżacji biura na efektywność pracy pracowników jest bardzo skrupulatnie badany. Dzięki temu udowodnione zostało, że poprzez odpowiednią aranżację biura, można w znaczący sposób poprawić efektywność pracowników. 70% pracowników (jak wynika z raportu Lessman Review “Noise and its impact on productivity, importance of variety in open plan spaces…”) jest niezadowolona z poziomu hałasu w biurze. Każdorazowo pracownicy potrzebują aż 10-15 min, aby skoncentrować się na zadaniu, które zostało przerwane przez niechciany hałas. Badaniami było objętych 108 000 respondentów z 49 krajów, w 893 lokalizacjach. 

Ścianki przestawne w zabudowie przemysłowej hal

Oprócz interakcji społecznych ważną składową sukcesu biznesowego firmy jest indywidualna praca twórcza poszczególnych członków zespołu. Ideałem wydaje się biuro, w którym oprócz przestrzeni nastawionych na oddziaływanie międzyludzkie (open space), wyznaczone są również ustronne miejsca, gdzie można dać upust swojej wyobraźni i poświęcić czas na swobodne tworzenie bez widma chronicznej dekoncentracji, płynącej ze strony otoczenia. 

W strefach o takim przeznaczeniu należy zadbać w sposób szczególny o względy akustyczne, gdyż skupieniu sprzyja przede wszystkim cisza. Sektory wyciszenia to swoiste inkubatory nowych idei. Dlatego warto stworzyć pomieszczenia bądź punkty o charakterze prywatnym, które będą zapewniać pracownikom możliwość wyboru sposobu i miejsca pracy w zależności od zmieniających się potrzeb.

Wszystkie zabiegi zebrane razem są doskonałą podwaliną do zadowolenia z pracy, a to z kolei wpływa pozytywnie na efektywność pracy.

Więcej o zagadnieniu “Wpływ poziomu hałasu na efektywność pracy” w  raporcie Lessmas Review (w języku angielskim)